Fuar Hostesi Fiyatları

Fuar hostesleri hakkında fuar hostesliği yapmak isen çok merak edilen konu aldıkları ücretlerdir. Talep eden firmalara göre ise ajanslara sorulan soru fuar hostesi fiyatlarıdır. Fuar hostesi fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bunlardan en baskın olanı fuar hostesi talep eden firmanın büyüklüğüdür.

Fuar hostesi talep eden firmalar ne kadar büyük ölçekliyse o kadar yüksek fiyatlar öderler hostesler için. Ölçek büyüklüğünden firmanın kuruluş yaşını, kaç kişiyi istihdam ettiğini,bayii sayısını,sermayesini anlayabiliriz.

Fuar hostesliği yapmak isteyen bayanlar ise bu kavramı fuar hostesi günlük ücret,fuar hostesi maaşları terimleriyle sorgularlar. Arama motorlarındaki sorgusu ise “fuar hostesleri ne kadar kazanıyor” şeklindedir.

Fuar hosteslerinin İstanbul fuarlarında aldıkları minumum ücret 120-150 TL arasındayken İzmir fuarlarında 100-130 TL aralığında Ankara fuarlarında ise 80-110 TL arasındadır. Bu rakamlar şehirlerin fuar yoğunluğundan ilham almıştır. En az fuar yapılan yerde fuar hostesi fiyatları en düşüktür.

Fuar hostesi fiyatları ajanstan ajansa da değişir. Esasında bu durum ajansın portföyündeki,kadrosundaki hosteslerin görselliği ile ilgilidir. Fuar hostesi görselliği fiyatı yüzde 80 oranında değiştirir. Kalan yüzde 20’lik kısımda etkili olansa ajansın büyüklüğü ve referans geçmişidir.

Fuar hostesliği yapan bayan bir öğrenci ev kirasını,yurt masrafını ve diğer tüm ihtiyaçlarını fuarlarda çalışarak elde ettiği kazanç ile öder. Bu durum birçok öğrenciyi üniversite okurken fuar hostesliği yapmak için araştırmaya sevketmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir