Fuar Hostesi Firmaları

Fuar hostesi firmaları denince akla ajanslar gelir. Aslında ajanslar birçok alanda faaliyet gösterdiği için biz bu firmalara fuar ajansları diyoruz. Fuar ajansları fuar hostesi temin eden kurumlar olduğundan fuar hostesi firmaları diye anılırlar.

Fuar hostesi firmaları – fuar ajansları bünyesinde fotoğraf stüdyosu,arşiv,ekipman odası,eğitim-toplantı odası gibi kısımları içinde bulunduran ofislerden ibarettir. Fotoğraf stüdyosunda ajansa yeni başvuran hosteslerin profesyönel resimleri çekilerek firmalara kurumsal sunumlar hazırlanır. Her fuar ajansının bir fotoğraf stüdyosu burada görev yapan bir de fotoğrafçısı bulunur. Fotoğrafçı fuar ajansının kadrosuna yeni dahil olan hostes bayanın fotoğraflarını çeker düzenler dekupe ederek hazır format halinde ajansın müşteri temsilcilerine iletir.

Arşiv dediğimiz kısımda ise fuar ajansları daha önce yaptıkları proje görsellerini,müşteri sözleşmelerini,daha evvelki yıllardaki hostes sözleşmelerini bulundurur. 5 yıla kadar bu evraklar saklanır sonrasında imha edilir. Arşiv kısmındaki belge ve dökümanlar hem geçmişe yönelik iş kontrolü sağlar hem de müşterileriyle olan ilişkilerini sıcak tutarak performans ölçümlemeleri yapmalarını sağlar.

Toplantı Odasında ise ajans İstanbul genelinde yada Türkiye genelinde katılımı yüksek bir proje aldıysa hostesler ajansın müşterisi olan marka yöneticileri tarafından eğitime tabi tutulur. Örneğin autoshow yani otomobil fuarında 20’den fazla hostes kullanacak olan marka ajansın toplantı odasında bu hostesleri mülakatlar yaparak seçer.
Ekipman odası ise ajansın fuar alanında kullanacağı dijital ve normal araçların bulunduğu yerdir. Örneğin fuarda anket yapan ajansın ekipman odasında çok sayıda tablet bulunur. Ayrıca flyer broşür yaka kartı ve baskı aparatları da bu odada yer alır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir