İyi Bir Fuar Hostesi Ajansında Olması Gereken Özellikler

Fuar hostesi ajansları arasında rekabeti belirleyen en önemli kavram kurumsallıktır. Ve her ajans büyük markalarla birgün çalışabilmek için gayret eder. Durum böyle olunca ajansın vizyonunu hayal ettiği seviyeye çıkarması için markalar tarafından kurumsal bulunması şarttır.Bir fuar hostesi ajansının kurumsallığı onun ne kadar iyi bir ajans olduğunu gösterir.

Kurumsal yani iyi bir fuar hostesi ajansının 4 temel özelliği vardır.

1- Tam Hizmet Ajansı Özelliği: Tam bir hizmet ajansı olması için fuar hostesi ajansının Vergi mükellefi olması, ticaret odasında kaydı bulunması ve isim tescilinin yani marka patent evrakına sahip olması gerekir. Bunlardan önce merkezi ve güven veren bir ofise sahip olması gerekmektedir.

2- Profesyönel İmkanlar: Kurumsallığı tamamlamış iyi fuar hostesi ajanslarının profesyönel imkanları vardır. Profesyönel imkanlardan kastımız tam teçhizatlı bir fotoğraf stüdyosuna ve fotoğrafçıya sahip olmasıdır. Bu stüdyoda ajanslar bünyelerindeki fuar hosteslerinin net fotoğraflarını çekerler.

3- Referanslar: Kurumsal fuar hostesi ajanslarının yeni müşterilerine sunacakları yeterince referansları olur. Bu referans markaları paylaşan firmalar iyi fuar hostesi ajanslarıdır.

4- Personeller: İyi fuar hostesi ajansları ofislerinde en az 5 sabit personel bulundururlar. Telefonlara bakacak 1 bayan sekreter, müşteri ilişkilerini yönetecek 1 erkek personel, 1 fotoğrafçı, 1 tasarım bilen erkek personelden 1 de genel yöneticiden oluşur personel içeriği. Bu personeller ajansın müşterilerinin işlerinin hem hızlı yürümesini hem de yapılan işin kalitesini arttırır. İşini iyi yapan 5 sabit fuar ajansı ofis personeli ajansın marka değerini yükseltir ve kurumsallığına katkıda bulunur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir