Fuar Hostesi Yemek Ücretleri

Fuar hostesi görev yaptığı fuar alanında 1 öğün yemek yemektedir. O yemek çalışma süresinde öğlen saatlerine tekabul etmektedir. Sabah 10:00’dan önce standdan olan bir fuar hostesi takriben 13:00 civarında mola verir. Mola süresi 1 saat olup bu süre zarfında yemek konusunu da halletmiş olur.

Yemek detayı fuarda temsil ettiği firmanın insiyatifinde olarak bazen fuar hostesine yemek ücreti verilirken bazen de standlarına kendi personellerine sipariş ettikleri yemekten istifade etmesinş isterler. Fuara yemek sipariş eden firmaların sayısı hayli çoğunluktadır. Nadiren de olsa fuar hostesine görev yaptığı firma yetkilileri günlük 20 TL ödeyerek mola saatinde yemek yemesi için fuara yakın lokasyonda bir restoran bir lokanta bir büfeye gitmesini isterler.

Fuar firmasına catering hizmeti de veren ajanslar fuar hostesinin yemeğinden de sorumludur. Fuar catering hizmeti sunan ajanslar fuar firmasının personellerine getirdiği yemekten görev verdiği fuar hostesine de sunar. Bu durumda fuar hostesine yemek için bir ücret ödenmez. Sadece günlük çalışma ücretini standart prosedürle ajanstan zamanı geldiğinde alır.

Fuar hostesi bazı durumlarda ise gidip yemeğini yiyip fişini ve faturasını getirip firmadan fatura karşılığı olan parayı almaktadır. Genel olarak fuar hostesinin yemek ücreti yemek gideri yemek ile ilgili sorunu çalıştığı firmanın fuar standındaki tercihine bağlıdır. Bu tercih firmanın ölçeğine yani büyüklüğüne prestijine göre değişkenlik arzetmektedir.

Fuar hosteslerinin ücret verilmeyen direkt olarak yemek gelen standlarda yemek seçme şansları yoktur. Yani gelen soğuk sandviç de olsa ızgara da olsa hostesin bu gelen yemek dışında tercih hakkı yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir