Fuar Hostesi Ulaşım Ücreti Ne kadardır?

Fuar hosteslerine çalışacakları fuara göre ulaşım kolaylığı sağlanmakta buna göre ulaşım konusunda destek verilmektedir. Autoshow, Boatshow ve motosiklet fuarı gibi beklentinin büyük prestijli fuarlarda fuar hosteslerinin fuar alanına ulaşımı için servis aracı ayarlanmaktadır. Otoshow gibi 10-11 günlük fuarlarda ise ulaşım sorunundan tamamen sıyrılmak için fuar hostesleri için fuar alanına yakın apartlar veya oteller kiralanmaktadır.

Ulaşım sorunu bazen de fuar firmasının şirket araçları ile halledilebilmektedir. Firma yönetcisi sabah fuara giderken istikametine yakın bir noktada fuar hostesini alarak fuar alanına getirmektedir. Bu durum genelde fuar firmalarının çoğunun tercih ettiği metdoddur.

Peki fuar hostesinin ulaşım konusu neden sorundur?

Fuar alanları ülkemizde ticarretin sorunsuz ilerlemesi ve trafikten uzak noktalarda yer alması istendiğinden şehrin dışında konuşlanmıştır. Mesela İstanbul’da Tüyap fuar merkezi şehrin uzak lokasyonu olan Beylikdüzü’nde İzmir’deki fuar alanı yine şehrin güney çıkışındaki Gaziemir noktasındadır.

Fuar merkezleri bulundukları şehirlerin uzak noktalarında olunca buraya fuar hostesinin ulaşımı da zor olmaktadır. Toplu taşıma olsa bile metro metrobüs seferleri olsa bile sabahın erken saatlerinde fuar alanında olmak işin işleyiş seyrini ve kalitesini düşürmektedir. Yani fuar hostesliği yapacak bayan evine çok uzak olan fuar merkezine gitmek için birden fazla vasıta değiştirecek ve çok erken saatlerde kalkmak zorunda kalacaktır. Erken saatte uyanan fuar hostesleri sahada yani fuar devam ederken verimsiz gözükecek ve bu durum firmanın fuar organizasyonunu da baltalayacaktır.

Fuar firmalarının anlık çözümleri dışında fuar hostesi ulaşımı ücreti de sözkonusu olabilir. Fuar hostesine ulaşımı için günlük 10 TL ulaşım ücreti ödenebilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir