Fuar Hostesi Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Fuar hostesi olmak isteyenlerin başvuru yaptığı  ajanslar genellikle fiziksel özellikler ararlar. Fiziksel öözellikler dışında fuar hostesi olmak isteyen kişinin eğitim ve kişisel gelişim özellikleri de ajansların argümanları arasında yer alır. Fiziksel özellikten kasıt boy kilo ve yüz hatları düzgünlüğüdür.

Fiziksel özelliklerden en belirgin olanı boydur. Fuar hostesi olmak için gereken minimum boyun 165 cm olduğunu söyleyebiliriz. Boyu 165 cm olan bayanlar genellikle fuarlarda servis hostesliği yaparlar. 170 cm ve üzeri boyda olan bayanlar ise genellikle stand hostesi olarak seçilir ve projelere yönlendirilirler Fuar hostesi olmak isteyen kişinin boyu 165 cm’dden kısaysa ne yapmalı peki?

Yüz hatları düzgün olup boyu 165 cm’den kısa olup fuar hostesi olmak isteyen bayanlara önerimiz yabancı dil öğrenmeleridir. Özellikle ingilizce ve arapça ülkemizdeki fuarlarda ajansların en çok tercih ettiği dillerdir. Boy dezavantajı olan fuar hostesliği yapmak isteyen kişiler ingilizce veya arapça öğrenerek fuarlarda hosteslik yapabilirler.

Fuar hostesi olmak isteyen kişilerin genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması da beklenir. Çünkü ajanslar hostesin sigorta girişini yapmak durumundadır.

Fuar hostesi olmak için gereken özelliklere sahip olan bayanlar ajanslara başvuru yaparak özgeçmişlerini bırakırlar. Özgeçmiş yada diğer tabirle Cv’lere göre işe alım yapan ajanslar çalışmaya karar verdikleri kişilerden net fotoğraflar isterler. Fuar hostesi olmak isteyen bayanların net fotoğrafları ya kendi imkanlarıyla çekmeleri veyahut bir fotoğraf stüdyosuna giderek çekilebilirler. Fotoğraf konusu fuar hostesi olan kişinin bütcesini belirleyen bir detaydır. Fotoğrafları iyi olan fuar hostesleri daha prestijli projelerde çalışma fırsatı yakalar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir